Jeden procent podatku

Przywilej otrzymywania 1,5 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych, jaki daje status Organizacji Pożytku Publicznego, jest dla nas szansą na realizację wielu celów statutowych.

Aby łatwo wypełnić odpowiedni formularz PIT i równocześnie przekazać 1,5% za 2022 rok można skorzystać z dostępnego on-line programu e-pity.

Cel szczegółowy OPP

Nawet najmniejsza przekazana kwota to pomoc, jakiej może udzielić każdy, dokonujący rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Dlatego zachęcamy wszystkich popierających nasze działania do skorzystania z tej możliwości wsparcia Fundacji WSPINKA.

1,5% dla WSPINKI  KRS: 0000331588

Przeznaczasz na konkretny cel?

Każdy podatnik składający deklarację PIT, może zadeklarować szczegółowy cel, na który przeznacza swój odpis 1,5 procenta. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości - pozwoli nam to lepiej wydatkować otrzymane z tego tytułu środki!

Jak wypełnić deklarację PIT?

Dla tych z Was, którzy chcą wypełnić rocznego PITa ręcznie, poniżej podajemy garść pomocnych informacji.

Jeżeli chcemy przekazać 1,5% naszego podatku wskazanej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego wypełniamy odpowiednie pola znajdujące się na końcu każdej deklaracji PIT.
W polu "Numer KRS" wpisujemy numer 0000331588 a w odpowiednim polu obok podajemy sumę jaka wynika z obliczenia 1,5% podatku, zgodnie z wytycznymi w formularzu PIT.